2016 © epatik.com. PlanBlogForum Düzenleme ve Paylaşım
Eğitimde Öğrenme Senaryosu Etkinlik Planı
Hazırlayan epatik.com üyesi Eğitimci " ifc "
Konu Başlığı Kodlama Eğitimi

Senaryo Modelleri Öğrencilere.İçerik.Oluşturtma_ _ İşbirlikçi.Ö. _ Kişiselleştirilmiş.Ö_ _ Kişisel.Ö_ _ Okullar.Arası.İşbirliğiyle.Ö_ _ . _ Sınıfı.Flip.Tersyüz.Yapma_ _ Oyun.Temelli.Ö_

Öğrenme Yaş Grubu _ _ _ 15-18 _
İlgi Alanları Sayısal _ _ _ _ _ _ _ _ Kodlama

Neler Öğreneceğiz?

Bilişim teknolojilerinin temeli olan kodlamanın temel esaslarını, basit düzeyden ileri seviyeye doğru ilerletmeyi, oyun tabanlı kodlama eğitimini vermeyi ve uygulamasınıi, kendi oyununu, hikayesini tasarlama ve programlama  öğrenme.

Hayal Et

 Angry Birds oyunu oynatılır. Oyunla ilgili konuşulur. Öğrencilere bildikleri veya oynadıkları diğer oyunlar hakkında sorular sorulur, sınıfta paylaşılır.

Keşfet

Teamup ile takımlar oluşturulur. Microsoft, Google, Facebook gibi firmaların kurucularının programcılığa nasıl başladıklarını anlatan videoların izlenir ve üzerine konuşulur.

Haritala Elde ettiği verileri kullanarak duyduğu ve öğrendiği kavramlarla ilgili zihin haritası oluşturur. Popplet, Text2mind gibi araçları kullanarak haritasını oluşturur.

İşbirliği Yap Code.org sitesinde öğretmen hesabı açılır. Öğrencilere bölüm oluşturularak kursa girişleri sağlanır. Avrupa Kodlama Haftasına kayıt yapılır ve Hour of Code etkinliğine kayıt yapılır.

Yap Öğrenciler seviyelerine uygun kursa başlarlar. Kurs bitiminde "Play Lab" bölümünde kendi tasarımlarını yaparlar. Kizoa ve Animoto ile sunumlar hazırlarlar.

Sor Öğrenciler çalışmaları hakkında öğretmen ve diğer öğrencilerden bu alanda bilgi sahibi kişilerden ve gelecekteki potansiyel kullanıcılardan sorarak geribildirim toplarlar.

Tekrar Yap Öğrencilereksiklerini tamamlar. Tasarımlarını geliştirirler.

Göster Öğrenciler tasarımlarını sınıfta uygulamalı olarak gösterirler. Skype bağlantısı ile diğer akranlarına tanıtırlar. Skype Classroom ile partnerlerle ortak ders yapılır.

Yansıt Her aşamada Teamup aracı ile kaydedilir. Yapılan her çalışma sınıf bloğuna yüklenir. Öğrenciler Padlette yaptığı çalışmaları yansıtan bir duvar oluşturur.

Değerlendirme Öğretmen öğrencilerin çalışmalarını her aşamada

ClassDojo kullanarak değerlendirir. Kendi yatsıtmasını yapar.

2016 © epatik.com. PlanBlogForum Düzenleme ve Paylaşım