|Anasayfa Planlar İndeks Grafik Kayıt Panel

Sade!Stil Geri!Stil
˙·iTEC Eğitim Planı ve Blog Paylaşımı ˙.˙
Hazırlayan: ~ Eğitimci ifc ·:˙·.| |_Plan Bloğu

Plan Adı: Kodlama Eğitimi

Alan: Sayısal _ _ _ _ _ _ _ _ Kodlama

Senaryo: Öğrencilere.İçerik.Oluşturtma_ _ İşbirlikçi.Ö. _ Kişiselleştirilmiş.Ö_ _ Kişisel.Ö_ _ Okullar.Arası.İşbirliğiyle.Ö_ _ . _ Sınıfı.Flip.Tersyüz.Yapma_ _ Oyun.Temelli.Ö_

Yaş grb. : _ _ _ 15-18 _

~ Neler Öğreneceğiz ~

Bilişim teknolojilerinin temeli olan kodlamanın temel esaslarını, basit düzeyden ileri seviyeye doğru ilerletmeyi, oyun tabanlı kodlama eğitimini vermeyi ve uygulamasınıi, kendi oyununu, hikayesini tasarlama ve programlama  öğrenme.


~ Hayal Et ~

 Angry Birds oyunu oynatılır. Oyunla ilgili konuşulur. Öğrencilere bildikleri veya oynadıkları diğer oyunlar hakkında sorular sorulur, sınıfta paylaşılır.


~ Keşfet ~

Teamup ile takımlar oluşturulur. Microsoft, Google, Facebook gibi firmaların kurucularının programcılığa nasıl başladıklarını anlatan videoların izlenir ve üzerine konuşulur.


~ Haritala ~
Elde ettiği verileri kullanarak duyduğu ve öğrendiği kavramlarla ilgili zihin haritası oluşturur. Popplet, Text2mind gibi araçları kullanarak haritasını oluşturur.


~ İşbirliği Yap ~
Code.org sitesinde öğretmen hesabı açılır. Öğrencilere bölüm oluşturularak kursa girişleri sağlanır. Avrupa Kodlama Haftasına kayıt yapılır ve Hour of Code etkinliğine kayıt yapılır.


~ Yap ~
Öğrenciler seviyelerine uygun kursa başlarlar. Kurs bitiminde "Play Lab" bölümünde kendi tasarımlarını yaparlar. Kizoa ve Animoto ile sunumlar hazırlarlar.


~ Sor ~
Öğrenciler çalışmaları hakkında öğretmen ve diğer öğrencilerden bu alanda bilgi sahibi kişilerden ve gelecekteki potansiyel kullanıcılardan sorarak geribildirim toplarlar.


~ Tekrar Yap ~
Öğrencilereksiklerini tamamlar. Tasarımlarını geliştirirler.


~ Göster~
Öğrenciler tasarımlarını sınıfta uygulamalı olarak gösterirler. Skype bağlantısı ile diğer akranlarına tanıtırlar. Skype Classroom ile partnerlerle ortak ders yapılır.


~ Yansıt ~
Her aşamada Teamup aracı ile kaydedilir. Yapılan her çalışma sınıf bloğuna yüklenir. Öğrenciler Padlette yaptığı çalışmaları yansıtan bir duvar oluşturur.


~ Değerlendirme ~
Öğretmen öğrencilerin çalışmalarını her aşamada

ClassDojo kullanarak değerlendirir. Kendi yatsıtmasını yapar.Hazırlayan:~epatik.com üyesi eğitimci " ifc ".

˙·˙.˙˙iTEC Eğitim Planı ve Blog Paylaşımı ˙·˙.˙||_ PlanOKU·:˙·˙.˙˙||_Plan Bloğu
:.·˙n°sql.·˙ ~ epatik.com