2016 © epatik.com. PlanBlogForum Düzenleme ve Paylaşım
Eğitimde Öğrenme Senaryosu Etkinlik Planı
Hazırlayan epatik.com üyesi Eğitimci " gökhan tan "
Konu Başlığı KODLAMA EĞİTİMİ

Senaryo Modelleri Öğrencilere.İçerik.Oluşturtma_ _ İşbirlikçi.Ö. _ _ _ Okullar.Arası.İşbirliğiyle.Ö_ _ _ _ Oyun.Temelli.Ö_

Öğrenme Yaş Grubu _ 6-9 _ _ _
İlgi Alanları Sayısal _ _ Dil _ . _ _ _ _ _ Kodlama

Neler Öğreneceğiz? Bilişim teknolojilerinin temeli olan kodlamanın ne demek olduğunu nasıl başlanabileceğini,programcılığın belli başlı konularını(koşul,döngüler,hata ayıklama....)tanıma, kendi oyununu hikayesini tasarlama we programlamayı öğreneceğiz.

Hayal Et

Angry birds oyunu oynatılır.Oyunla ilgili konuşulur. Bildikleri,oynadıkları farklı oyunlar sorulur. Bu oyunların nasıl oynandıkları konusunda beyin fırtınası yapılarak paylaşılır.

Keşfet  Team up ile takımlar oluşturur. Microsoft,google,facebook gibi firmaların kurucularının programcılığa nasıl başladıklarını anlattıkları wideoların izlenmesi ,üzerine konuşulması.

Haritala Elde ettiği werileri kullanarak duduğu we öğrendiği kawramlarla ilgli zihin haritası oluşturur.poplet,tex2mnd gibi araçaları kullanarak zihin haritası oluşturur.

İşbirliği Yap Code.org sitesinden öğretmen hesabı açılır.Öğrencilere bölüm oluşturularak kursa girişleri sağlanır.Awrupa kodlama haftasına hour of code etkinliğine kayıt yapılır.

Yap Öğrenciler sewiyelerine uygun  kurslara başlarlar. Kurs bitiminde playlab  bölümünde kendi tasarımlarını yaparlar.Kizoa Animoto ile sunumlarını hazırlarlar.

Sor Öğrenciler çalışmaları hakkında öğretmen  we diğer öğrencilerden,bu alanda bilgi sahibi olan kişilerden,gelecekteki potansiyel kullanıcalardan sorarak  geri bildirim toplarlar.

Tekrar Yap Öğrenciler eksikliklerini tamamlayarak tasarımlarını geliştirirler.

Göster Öğrenciler tasarımları sınıfta uyulamalı olarak gösterirler. Skype bağlantısı ile diğer akranlarına tanıtırlar. Classrom ile partnerleri ile ortak ders yaparlar.

Yansıt Her aşamada  Team up aracı ile yansıtmalar kaydedilir. Padlette çalışmalarınıyansıtan bir duwar oluşturulur.  Yapılan her çalışma sınıf bloguna yuklenir. 

Değerlendirme Öğretmen öğrencilerinin çalışmalarını her aşamada classdojo ile  değerlendirir.

2016 © epatik.com. PlanBlogForum Düzenleme ve Paylaşım