|Anasayfa Planlar İndeks Grafik Kayıt Panel

Sade!Stil Geri!Stil
˙·iTEC Eğitim Planı ve Blog Paylaşımı ˙.˙
Hazırlayan: ~ Eğitimci gökhan tan ·:˙·.| |_Plan Bloğu

Plan Adı: KODLAMA EĞİTİMİ

Alan: Sayısal _ _ Dil _ . _ _ _ _ _ Kodlama

Senaryo: Öğrencilere.İçerik.Oluşturtma_ _ İşbirlikçi.Ö. _ _ _ Okullar.Arası.İşbirliğiyle.Ö_ _ _ _ Oyun.Temelli.Ö_

Yaş grb. : _ 6-9 _ _ _

~ Neler Öğreneceğiz ~
Bilişim teknolojilerinin temeli olan kodlamanın ne demek olduğunu nasıl başlanabileceğini,programcılığın belli başlı konularını(koşul,döngüler,hata ayıklama....)tanıma, kendi oyununu hikayesini tasarlama we programlamayı öğreneceğiz.


~ Hayal Et ~

Angry birds oyunu oynatılır.Oyunla ilgili konuşulur. Bildikleri,oynadıkları farklı oyunlar sorulur. Bu oyunların nasıl oynandıkları konusunda beyin fırtınası yapılarak paylaşılır.


~ Keşfet ~
 Team up ile takımlar oluşturur. Microsoft,google,facebook gibi firmaların kurucularının programcılığa nasıl başladıklarını anlattıkları wideoların izlenmesi ,üzerine konuşulması.


~ Haritala ~
Elde ettiği werileri kullanarak duduğu we öğrendiği kawramlarla ilgli zihin haritası oluşturur.poplet,tex2mnd gibi araçaları kullanarak zihin haritası oluşturur.


~ İşbirliği Yap ~
Code.org sitesinden öğretmen hesabı açılır.Öğrencilere bölüm oluşturularak kursa girişleri sağlanır.Awrupa kodlama haftasına hour of code etkinliğine kayıt yapılır.


~ Yap ~
Öğrenciler sewiyelerine uygun  kurslara başlarlar. Kurs bitiminde playlab  bölümünde kendi tasarımlarını yaparlar.Kizoa Animoto ile sunumlarını hazırlarlar.


~ Sor ~
Öğrenciler çalışmaları hakkında öğretmen  we diğer öğrencilerden,bu alanda bilgi sahibi olan kişilerden,gelecekteki potansiyel kullanıcalardan sorarak  geri bildirim toplarlar.


~ Tekrar Yap ~
Öğrenciler eksikliklerini tamamlayarak tasarımlarını geliştirirler.


~ Göster~
Öğrenciler tasarımları sınıfta uyulamalı olarak gösterirler. Skype bağlantısı ile diğer akranlarına tanıtırlar. Classrom ile partnerleri ile ortak ders yaparlar.


~ Yansıt ~
Her aşamada  Team up aracı ile yansıtmalar kaydedilir. Padlette çalışmalarınıyansıtan bir duwar oluşturulur.  Yapılan her çalışma sınıf bloguna yuklenir. 


~ Değerlendirme ~
Öğretmen öğrencilerinin çalışmalarını her aşamada classdojo ile  değerlendirir.Hazırlayan:~epatik.com üyesi eğitimci " gökhan tan ".

˙·˙.˙˙iTEC Eğitim Planı ve Blog Paylaşımı ˙·˙.˙||_ PlanOKU·:˙·˙.˙˙||_Plan Bloğu
:.·˙n°sql.·˙ ~ epatik.com