2016 © epatik.com. PlanBlogForum Düzenleme ve Paylaşım
Eğitimde Öğrenme Senaryosu Etkinlik Planı
Hazırlayan epatik.com üyesi Eğitimci " birol1 "
Konu Başlığı kodlama eğitimi

Senaryo Modelleri _ İşbirlikçi.Ö. _ Kişiselleştirilmiş.Ö_ _ Kişisel.Ö_ _ Okullar.Arası.İşbirliğiyle.Ö_ _ Okul.İçi.Değerlendirmeyle.Ö_ _ _ Oyun.Temelli.Ö_

Öğrenme Yaş Grubu _ _ 10-14 _ _
İlgi Alanları Sayısal _ Sözel _ Dil _ _ _ _ Sosyal _ _ Kodlama

Neler Öğreneceğiz? Bilişim teknolojilerinin temeli olan kodlamanın ne demek olduğunu nasıl başlanabileceğini,programcılığın belli elli başlı konularını( koşul,döngüler,hata ayıklama vb) tanıma,kendi oyununu,hikayesini tasarlama ve programlamayı öğreneceğiz.

Hayal Et Angry birds oyunu oynatılır.Oyun ile ilgili konuşulur.Bildikleri,oynadıkları farklı oyunlar sorulur.Bu oyunların nasıl oynandığı konusunda beyin fırtınası yapılarak paylaşılır.

Keşfet Team up ile takım oluşturulur,oyunlar oynatılır.Microsoft.goole,facebook, gibi firmaların kurucuları programcılığa nasıl başladıklarını,anlattıkları videoların izlenmesi üzerine konuşulur.

Haritala Elde ettiği verileri kullanarak öğrendiği ve duyduğu kavramlar ile ilgili olarak zihin haritası oluşturur. poplet.tex2mnd gibi araçları kullanarak zihin haritası oluşturur.

İşbirliği Yap Code.org sitesinden öğretmen hesabı açılır.Öğrencilere bölüm oluşturularak kursa girişler sağlanır.Avrupa kodlama haftası hour of code etkinliğine kayıt yapılır.

Yap Öğrenciler seviyelerine uygun kurslara başlar.Kurs bitiminde paylap tasarımı yaparlar.  Kizoa Animoto ile sunumlar hazırlar.

Sor Öğrenciler çalışmaları hakkında öğretmen ve diğer öğrencilerden,bu alanda bilgi sahibi olan kişilerden,gelecekteki potansiyel kullanıcılardan geri bildirim toplar.

Tekrar Yap öğrenciler eksiklikleri tamamladıktan sonra tasarımlarını geliştirirler.

Göster öğrenciler tasarımları sınıfta paylaşırlar.uygulamalı olarak gösterirler
skype,ve blog yolu ile diğer akranları ile paylaşırlar.

Yansıt Her aşamada Team up aracı ile yansıtmalar kaydedilir .Padlette çalışmaları yansıtan bir duvar oluşturulur

Değerlendirme Öğretmen öğrencilerin çalışmalarını her aşamada classdojo ile değerlendirir.

2016 © epatik.com. PlanBlogForum Düzenleme ve Paylaşım