|Anasayfa Planlar İndeks Grafik Kayıt Panel

Sade!Stil Geri!Stil
˙·iTEC Eğitim Planı ve Blog Paylaşımı ˙.˙
Hazırlayan: ~ Eğitimci birol1 ·:˙·.| |_Plan Bloğu

Plan Adı: kodlama eğitimi

Alan: Sayısal _ Sözel _ Dil _ _ _ _ Sosyal _ _ Kodlama

Senaryo: _ İşbirlikçi.Ö. _ Kişiselleştirilmiş.Ö_ _ Kişisel.Ö_ _ Okullar.Arası.İşbirliğiyle.Ö_ _ Okul.İçi.Değerlendirmeyle.Ö_ _ _ Oyun.Temelli.Ö_

Yaş grb. : _ _ 10-14 _ _

~ Neler Öğreneceğiz ~
Bilişim teknolojilerinin temeli olan kodlamanın ne demek olduğunu nasıl başlanabileceğini,programcılığın belli elli başlı konularını( koşul,döngüler,hata ayıklama vb) tanıma,kendi oyununu,hikayesini tasarlama ve programlamayı öğreneceğiz.


~ Hayal Et ~
Angry birds oyunu oynatılır.Oyun ile ilgili konuşulur.Bildikleri,oynadıkları farklı oyunlar sorulur.Bu oyunların nasıl oynandığı konusunda beyin fırtınası yapılarak paylaşılır.


~ Keşfet ~
Team up ile takım oluşturulur,oyunlar oynatılır.Microsoft.goole,facebook, gibi firmaların kurucuları programcılığa nasıl başladıklarını,anlattıkları videoların izlenmesi üzerine konuşulur.


~ Haritala ~
Elde ettiği verileri kullanarak öğrendiği ve duyduğu kavramlar ile ilgili olarak zihin haritası oluşturur. poplet.tex2mnd gibi araçları kullanarak zihin haritası oluşturur.


~ İşbirliği Yap ~
Code.org sitesinden öğretmen hesabı açılır.Öğrencilere bölüm oluşturularak kursa girişler sağlanır.Avrupa kodlama haftası hour of code etkinliğine kayıt yapılır.


~ Yap ~
Öğrenciler seviyelerine uygun kurslara başlar.Kurs bitiminde paylap tasarımı yaparlar.  Kizoa Animoto ile sunumlar hazırlar.


~ Sor ~
Öğrenciler çalışmaları hakkında öğretmen ve diğer öğrencilerden,bu alanda bilgi sahibi olan kişilerden,gelecekteki potansiyel kullanıcılardan geri bildirim toplar.


~ Tekrar Yap ~
öğrenciler eksiklikleri tamamladıktan sonra tasarımlarını geliştirirler.


~ Göster~
öğrenciler tasarımları sınıfta paylaşırlar.uygulamalı olarak gösterirler
skype,ve blog yolu ile diğer akranları ile paylaşırlar.


~ Yansıt ~
Her aşamada Team up aracı ile yansıtmalar kaydedilir .Padlette çalışmaları yansıtan bir duvar oluşturulur


~ Değerlendirme ~
Öğretmen öğrencilerin çalışmalarını her aşamada classdojo ile değerlendirir.Hazırlayan:~epatik.com üyesi eğitimci " birol1 ".

˙·˙.˙˙iTEC Eğitim Planı ve Blog Paylaşımı ˙·˙.˙||_ PlanOKU·:˙·˙.˙˙||_Plan Bloğu
:.·˙n°sql.·˙ ~ epatik.com